Çocuklar için Modern Dans Sınıfları;

Kursumuzda 3 yaşından itibaren çeşitli yaş gruplarına ve seviyelere göre bir çok Modern Dans sınıfı ve eğitmeni mevcuttur, Her sınıfın eğitimi ve eğitmeni farklı olup süreklilik sağlayan çocuklar sınıf atlarlar…

Modern Dans Nedir?

Modern Dans, Klasik Balenin bir evrimidir. Klasik Balenin kurallarını kırar ve kendisine ait yeni kurallar yaratır. Bundan dolayı Modern Dans daha az kısıtlamalara sahip olarak birçok dansın bir füzyonu olarak görülebilir.

Böylelikle, tek bir Modern Çağdaş Dans sınıfında birçok farklı dansı deneme fırsatına sahip olursunuz. Kendinizi içerisinde Afrika dansı, Tango, Salsa, Caz, Bale, vb. unsurları bulunan bir rutini dans ediyor bulabilirsiniz. Adını ne koyarsanız koyun muhtemelen o dansı bir Modern Dans sınıfında bulacaksınız.

Modern Dans kendisinin gelişimi sırasında birçok stiller ve teknikler geliştirmiştir. Modern Dansın güzelliği müzik ya da dâhili bir tema veya ilham ile başlatılabilen daha özgür bir dansa izin vermesinde yatmaktadır. Genellikle bir çağdaş dans sınıfında öğretmen ağırlıkla öz farkındalık üzerinde duracaktır. Bu da yaşınız ya da dans kabiliyetinize bakılmaksızın aklınızı ve bedeninizi harmonize edebilmenize sağlayacaktır. Modern dans herkes için uygundur ve içerisinde sayısız faydalar barındırmaktadır.Kendinizi ifade etmenize ve vücudunuz hareket kabiliyetlerinin farkına varmanıza ve bunları kullanmanıza olanak tanır.

Vücudunuzun esneklik ve form düzeyini arttırmanı yanı sıra vücudunuza hava katar, koordinasyonu arttırır ve müzikal becerilerinizi keskinleştirir.

Fiziksel olarak yoğun olabilir ve böylece güç ve dayanıklılığı arttırır. Ya da lirik ve sakın olabilir ve böylece uysallık ve akıcılık konusunda ilham kaynağı olabilir. Sizi hem dinlendirebilir hem de coşturabilir.

Eğitmenler: Maral Karakoçluoğlu - Murat Karakoçluoğlu

Modern Dans & Bale Ders Saatlerimiz

Derslerimiz 50 Dakika sürmektedir.

Cumartesi ve Pazar 

(Yaş grupları ve ders saatleri hakkında lütfen bilgi alınız)

Yer : Romeo Dans Okulu Tuna Şubesi

İletişim Formu