Hip-Hop Kursu

Hip Hop / R&B – Sokaklardan Sahnelere

Hip hop ve R&B birbirine bağlı iki müzik ve dans türü aslında. 1970’li yılların sonunda Amerika’da yaşayan ve baskı altında olan zencilerin eğlenmek için oluşturdukları ve yaşam tarzı haline getirdikleri kültürdür. Oluşumunda Blues, Funk, Soul ve Jazz müziğinin etkisi oldukça büyüktür. Rhythim & blues şeklindeki açılımı ile R&B daha çok bluesdan etkilenerek oluşturulan öncelikle bir müzik ve daha sonra serbest figürlerle gerçekleştirilen dansın adıdır. 1950 ve 1960’lı yıllarda soul etkisi ile birlikte daha yumuşak hareketler içermeye başlamıştır.

Günümüzde hip hop kursları ile özellikle Avrupa ve Asya’da yayılan bu kültür; kendine özgü müziği ve giyim tarzıyla da kitleleri peşinden sürüklemekte.


Nasıl Yapılır?

Hip hop ve R&B müziğe uydurulan ritmik hareketler ile oluşan danslardır. Birbirinden çok farkı olmadığı için eğitim süreçleri genellikle bir arada yürütülür. Tek farkları müzikleridir. Temel figürler ve doğaçlamaları içerir. Sağa sola sallanma ve dönüşler ile zıplama hareketlerini içerir.

Derslere başlamadan önce ısınma hareketleri yapılarak vücut esnetilir ve ekip halinde figürler sıralanır. İlerleyen dersler kişileri bir miktar zorlayabilir.

Hip-Hop Kursu


Hip-Hop Kursu

Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Romeo Dans Okulu olarak en kısa sürede en iyi şekilde hemen hemen her dansı öğrenmenizi sağlıyoruz. Hip hop ve R&B gibi keyifli bir eğitim süreci içeren dansları öğrenmeniz de kişisel kabiliyetleriniz ve azminiz ile kolaylaşacaktır. Kurs sürelerimiz ile ilgili bilgi almak için bizi ziyaret edebilirsiniz. 

Ne Kadar Ücret Ödenir?

Dünya standartlarında salonlarımız ve uzman eğitmen kadromuz ile verdiğimiz derslerimizin ücretlerini, kampanyalarımızı ve uygun ödeme seçeneklerimizi

öğrenmek için iletişim bilgilerimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Türkiye’deki en seçkin kurslardan biri olarak hip hop gibi farklı bir kültürü kısa sürede benimsemenizi sağlıyoruz. Ayrıca bu kültürü yaymak için Hip Hop dans kursumuz devamlı kampanyalıdır!

Eğitmen : Can Tohma

Hip-Hop Gün ve Saati

Pazartesi 18:00 19:30 (arası)

Yer: Romeo Dans Okulu Tuna Şubesi

İletişim Formu